“ЗАТВЕРДЖУЮ”:                                                                                                 Декан фармацевтичного факультету

к. фарм. н. Гуторов О. І.

“______”   січня   2019 р.

Календарно-тематичний план занять з фармацевтичної хімії для студентів IV-го курсу фармацевтичного факультету у ІI семестрі 2018-2019 навчального року

1. Лікарські речовини, що належать до групи гормонів і їх синтетичні аналоги. Гормони – похідні амінокислот. Лікарські речовини, що належать до групи гормонів і їх синтетичні аналоги. Гормони стероїдної структури.

1. Алкалоїди тропанового ряду. Похідні тропіну: атропіну сульфат, скополаміну гідробромід.

Алкалоїди групи екгоніну. Кокаїну гідрохлорид. Властивості, методи аналізу.

21.03.2019

2. Лікарські речовини, що належать до групи антибіотиків. Гетероциклічні антибіотики.

2. Алкалоїди, похідні хіноліну. Хініну сульфат, хініну гідрохлорид та дігідрохлорид.

Алкалоїди, похідні бензилізохіноліну. Папаверину гідрохлорид, дротаверинугідрохлорид (НО-ШПА). Методи аналізу.

22.03.2019

3. Алкалоїди, похідні морфінану. Морфіну гідрохлорид, кодеїн, кодеїну фосфат, етилморфінугідрохлорид.

Похідні апоморфіну: гідрохлориди апоморфіну та глауцину. Добування, методи аналізу.

4. Алкалоїди, похідні пурину. Кофеїн, теофілін, теобромін, кофеїн, бензоат натрію, еуфілін, дипрофілін. Спільні методи синтезу, якісного і кількісного аналізу.

25.03.2019

5. Алкалоїди, похідні індолу. Резерпін. Фізостигмінусаліцилат і його синтетичний аналог – прозерін.

Алкалоїди, похідні імідазолу: пілокарпіну гідрохлорид.

Алкалоїди, що містять екзоциклічний азот. Ефедрину гідрохлорид.

26.03.2019

6. Лікарські речовини групи вуглеводів і глікозидів. Представники вуглеводів: глюкоза, сахароза, цукор молочний, лактоза. Доброякісність, якісний і кількісний аналіз.

27.03.2019

7. Лікарські речовини групи глікозидів. Якісні реакції, біологічні і фізико-хімічні методи кількісної оцінки глікозидів. Глікозиди наперстянки, дубильні речовини (таніни).

8. Лікарські речовини групи вітамінів. Вітаміни аліфатичного ряду. Аскорбінова кислота, Кальцію пангамат і пантотенат. Вітаміни аліциклічного ряду. Ретинолу ацетат, кальцифероли (вітаміни групи Д). Вітаміни ароматичного ряду. Вікасол.

28.03.2019

9. Вітаміни гетероциклічного ряду. Похідні хроману. Токоферолу ацетат, рутин. Похідні піридину. Кислота нікотинова, нікотинамід, піридоксину гідро хлорид. Похідні піримідину і тіазолу. Тіаміну бромід і хлорид, ко-карбоксилаза.

Похідні ізоалоксазину. Рибофлавін. Похідні птерину і корину. Кислота фолієва, ціанокобаламін.

29.03.2019

10. Лікарські речовини групи гормонів. Гормони щитовидної залози. Тиреоїдин. Гормони мозкового шару надниркових залоз. Гідротартрат адреналіну та норадреналіну. Мезатон. Методи аналізу, застосування в медицині.

11. Стероїдні гормони та їх синтетичні аналоги. Ацетат дезоксикортикостерону, кортизону, гідрокортизону. Преднізолон, дексаметазон. Якісний і кількісний аналіз.

01. 04.2019

12. Гестагенні гормони. Прогестерон, прегнін. Андрогенні гормони. Тестостерону пропіонат. Метил тестостерон, метандростенолон, метиландростендіол, феноболін. Особливості аналізу.

13. Естрогенні гормони та їх аналоги. Естрадіолу дипропіонат, етинілестрадіол, синестрол, диетилстильбестрол. Простагландини. Властивості, застосування. Тестовий контроль.

02.04.2019

3. Лікарські речовини, що належать до групи антибіотиків.  Функціональний та кількісний аналіз лікарських речовин органічної природи.

4. Спектральні методи аналізу лікарських речовин.

14. Лікарські речовини групи антибіотиків. Антибіотики аліциклічної будови. Антибіотики ароматичного ряду (левоміцетин). Антибіотики гетероциклічної структури. Пеніциліни, природні і напівсинтетичні.

03.04.2019

5. Хроматографічні методи аналізу лікарських речовин. Нанотехнології в фармації.

15. Цефалоспорини. Антибіотики-глікозиди. Стрептоміцини. Антибіотики-аміноглікозиди, макроліди, анзаміцини. Полієнові та поліпептидні антибіотики. Властивості та методи аналізу.

04.03.2019

16. Лабораторний практикум

05.04.2019

17. Підсумковий модульний контроль