ЗАТВЕРДЖУЮ”:

в.о. декана стоматологічного факультета

Яковлева Н.Н.

“______”_____________2018 р.

Календарно-тематичний план занять з біологічної хімії для студентів другого курсу стоматологічного факультету у першому семестрі 2018-2019 навчального року

1. Біохімія як наука: біомолекули; метаболічні шляхи. Ферменти: будова, властивості, класифікація. Регуляція метаболічних процесів: регуляторні ферменти

1.Контроль початкового рівня знань. Предмет і задачі біохімії. Дослідження будови та фізико-хімічних властивостей білків та ферментів. Кількісне визначення білка біуретовим методом.

2. Кофактори та коферменти. Коферментні функції вітамінів

2. Визначення активності ферментов, дослідження кінетики ферментативного каталізу та впливу активаторів та інгібіторів

1 і 2

3. Обмін речовин та енергії. Дослідження функціонування циклу трикарбонових кислот.

3. Дослідження ролі кофакторів та коферментних форм вітамінів у каталітичній активності ферментів у різноманітних біохімічних процесах.

1 і 2

4. Метаболізм вуглеводів – 1. Обмін і функції вуглеводів. Анаеробне окислення глюкози

4. Дослідження окисного фосфорилювання та синтезу АТФ. Інгібітори та роз’єднувачі тканевого дихання та окисного фосфорилювання.

5. Обмін речовин і енергії. Дослідження функціонування циклу трикарбонових кислот.

1 і 2

5. Метаболізм вуглеводів – 2. Аеробне окислення глюкози. Пентозофосфатний шлях перетворення глюкози. Порушення обміну вуглеводів

6. Дослідження особливостей травлення вуглеводів. Біосинтез та катаболізм глікогену. Перетворення інших моносахаридів в глюкозу.

7. Дослідження анаеробного окислення глюкози. Біосинтез глюкози – глюконеогенез.

1 і 2

6. Метаболізм ліпідів – 1. Структура та функції ліпідів. Біологічні мембрани. Особливості травлення ліпідів та його порушення.

8. Дослідження аеробного окислення глюкози. Пентозофосфатний шлях перетворення глюкози.

1 і 2

7. Метаболізм ліпідів – 2. Катаболізм ліпідів. Синтез кетонових тіл та холестерину

9. Дослідження особливостей травлення ліпідів. Порушення травлення ліпідів і транспорту в крові екзогенних ліпідів.

1 і 2

8. Метаболізм білків. Загальні шляхи перетворення амінокислот. Шляхи утворення аміаку в організмі людини та механізми його знешкодження.

10. Дослідження обміну жирних кислот і кетонових тіл. Бета-окислення жирних кислот. Біосинтез і біотрансформація холестеролу.

11. Дослідження біосинтезу жирних кислот, триацилгліцеролів і фосфогліцеридів. Порушення ліпідного обміну: ожиріння та жирова інфільтрація печінки.

1 і 2

12. Дослідження хімічного складу шлункового соку. Особливості травлення білків. Дослідження перетворень амінокислот (дезамінування, трансамінування, декарбоксилювання).

13. Дослідження процесів детоксикації аміаку та біосинтезу сечовини

15. Підсумкове заняття.

Завідуюча кафедрою загальної та біологічної хімії №1,

доцент                                                                                                                   Богатирьова О.В